Informace pro rodiče

Soubor:
cenik_pldd_2024.pdf
Popis:
ceník služeb nehrazených z veřejného zdravotního pojištění
Formát:
pdf
Velikost:
62kB

 

♦ Aktuálně hradí zdravotní pojišťovny očkování proti meningokovým infekcím, je-li očkování zahájeno  od dovršení 14. do 15. roku věku. V případě zájmu o očkování si domluvte termín sestrou.

Omluvenky  - podle školského zákona (561/2004 Sb.) jsou povinni dokládat nepřítomnost žáků ve vyučování zákonní zástupci. Omluvenky budeme vystavovat pouze v případě delší nemoci.

♦ Ošetřovné  - aktuální informace k žádosti o ošetřovné najdete na https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne.  Vystavování tiskopisů pro žádost o ošetřovné při nařízení karantény dítěti nebo při uzavření školského zařízení  - viz tisková zpráva 22.11.2021.

♦ Posudky na zotavovací akce - platí 2 roky. Po dobu dovolených či zástupů NEBUDOU vydávány zdravotní způsobilosti (škola v přírodě, tábory, brigády apod.). Prosíme rodiče o včasné zajištění těchto dokumentů.

♦ Pro vystavení potvrzení o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel je nutná prohlídka u praktického lékaře, na kterou je potřeba se OBJEDNAT. Služba je zpoplatněna (viz ceník).
Pokud žadatel nosí brýle či je sledován na oční ambulanci, přineste si na prohlídku zprávu od očního lékaře.

♦ Kdy se registrovat k praktickému lékaři pro dospělé - v 19 letech jste u dětského lékaře automaticky odregistrováni. Nezapomeňte si tedy nejpozději měsíc před 19. narozeninami najít praktického lékaře pro dospělé. Zaregistrujte se u něj a nahlaste mu kontakt na Vašeho praktického lékaře pro děti a dorost, kde jste (nebo jste naposledy byli) registrováni. Váš nový praktický lékař si písemně vyžádá u dětského lékaře výpis z Vaší zdravotní dokumentace.

 

Spolupracujeme s těmito zdravotními pojišťovnami:

  • 111 Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR
  • 201 Vojenská zdravotní pojišťovna
  • 205 Česká průmyslová pojišťovna
  • 207 Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví
  • 209 Zaměstnanecká pojišťovna Škoda
  • 211 Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR
  • 213 Revírní bratrská pokladna

 

Loading...

Domů

Loading...

Domů